În ultimele două zile, polițiștii locali cu atribuții de ordine publică din cadrul Direcției Generale Poliția Locală Arad au identificat și condus, cu autoutilitara din dotare achiziționată în acest scop, la Adăpostul de noapte situat pe Calea 6 Vânători, patru persoane lipsite de adăpost găsite pe străzi, care riscau să înghețe ca urmare a scăderilor de temperatură.
Astfel, F.O., în vârstă de 42 de ani, domiciliat în județul Brașov, G.V., în vârstă de 57 de ani, „stabilit” din 2023 pe străzile municipiului, K.G. de 33 de ani, cu domiciliul menționat în actul de identitate în municipiul Arad, respectiv D.R., în vârstă de 28 de ani, domiciliat în județul Bihor, au fost identificați și conduși la centrul din subordinea autorității locale, unde Direcția de Asistență Socială le asigură cazarea, în special în perioadele cu temperaturi scăzute.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul