Înainte de Crăciun au avut loc şi ultimele jocuri din cadrul ligilor judeţene din Campionatul de Minifotbal Onix Sălaj. Competiţia organizată de Asociaţia Judeţeană de Minifotbal Sălaj, în colaborare cu ACS Onix a intrat în pauză până la mijlocul lunii ianuarie când se preconizează reluarea sezonului cu meciuri din cadrul Cupei României.
Până atunci, această perioadă de pauză ne oferă oportunitatea de a arunca o privire la tot ce s-a întâmplat în această primă parte de sezon şi să analizăm un pic situaţia.
De câţiva ani, prima ligă judeţeană a fost dominată de ACS Dia Guard. Gruparea condusă de Florin Marian Raţ şi Flore Pop a câştigat titlu după titlu şi şi-a creat în jur o aură de invincibilitate. O echipă plină de talente, cu jucători tineri, dar şi experimentaţi, părea că este de neoprit. Însă, se pare că o echipă este capabilă să-i oprească invincibilitatea. Vorbim, evident, de ACS Dandonia, liderul la zi din Superliga de minifotbal.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul