Stiri Ziare Locale Patrula cățelușilor! Dinamo, spulberată la Cluj de CFR
Patrula cățelușilor! Dinamo, spulberată la Cluj de CFR

CFR a învins -o pe Dinamo, scor 4-0, în Gruia, toate golurile fiind marcate în repriza a doua.

Clujenii o duc bine cu Mutu. Au ajuns la 13 goluri sub comanda noului antrenor. Vineri seara, fosta campioană a jucat precaut în prima repriză cu Dinamo, dat s-a descătușat după pauză.

Bîrligea a deschis balul și l-a învins pe Golubovici din poziție centrală, cu o execuție de atacant veritabil (52). CFR-ul a continuat să preseze, dar a afișat ajutată la golul al doilea de apărarea lui Dinamo. Muhar a marcat cu capul, din centrul careului, din corner, sărind singur spre minge (68).…