Consiliul Județean Arad, în parteneriat cu Complexul Muzeal Arad, Centrul Cultural Județean Arad și Autoguvernarea pe Țară a Românilor din Ungaria va depune un nou proiect în cadrul Programului INTERREG VI-A România-Ungaria 2021-2027.
Proiectul „Promoting of common cultural and historical values from Arad and Békés counties”/„Promovarea valorilor culturale și istorice comune din județele Arad și Békés” / PRO-CULT AR-BE se va depune în parteneriat, până în data de 26 ianuarie 2024, lider de proiect fiind Consiliul Județean Arad.
„Am identificat o nouă oportunitate de finanțare pentru revigorarea sectorului cultural din județele Arad și Békés, prin acțiuni și investiții care să stimuleze promovarea valorilor culturale și istorice comune ale românilor din cele două județe”, a declarat Ionel Bulbuc, vicepreședintele CJA.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul