Parohia Sfânta Cuvioasă Paraschiva este reclamant, în timp ce Municipiul Constanța prin Primar și Consiliul Local Constanța sunt pârâți. Parohia Sfânta Cuvioasă Paraschiva a chemat în judecată Municipiul Constanța prin Primar și Consiliul Local Constanța!
Dosarul a fost înregistrat pe rolul Secției I Civile a Tribunalului Constanța, sub indicativul 6564/118/2023, având ca prim termen de judecată data de 7 martie 2024.
Potrivit datelor oficiale, obiectul dosarului este reprezentat de „uzucapiune“.
Conform legislației în vigoare, uzucapiunea reprezintă o modalitate de a dobândi dreptul de proprietate asupra unui bun pe care o persoană sau o entitate l-a posedat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul