Chiar deschise cu întârziere faţă de momentul finalizării lor în vară, locurile de joacă de pe străzile Dragalina şi Alexandru cel Bun sunt atracţia cartierelor Grui şi Vişoi. Pe cât de lungă a fost aşteptarea copiilor, care, de la sfârşitul verii, de când au fost gata, s-au tot foit pe lângă minunăţiile de dincolo de gardurile încuiate, pe atât de intensă le-a fost bucuria testării echipamentelor de joacă. Colaborarea defectuoasă cu ISC, o instituţie care lasă impresia că răspunde unor comenzi politice – exemplul Bulevardului „Pardon” este dovada de netăgăduit a subordonării politice -, s-a simţit şi în procedura recepţionării parcurilor finalizate în vară şi deschise pentru public în iarnă. Beneficiarii lor sunt încântaţi să se zbenguie în spaţiile de recreere şi acum, fiind vacanţă şi o vreme prietenoasă, prielnică ieşirilor în aer liber.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul