Primăria Sectorului 2 a achiziționat 4 hectare de teren din Parcul Plumbuita aflate în proprietate privată. Primarul Radu Mihaiu anunță că cele două parcuri (Plumbuita 1, Plumbuita 1+Insula) vor fi reamenajate și modernizate, tematica fiind una sportivă.
Primăria Sectorului 2 vrea să reamenajeze și să modernizeze cele două Parcuri, Plumbuita 1 și Plumbuita 2, precum și Insula. În acest proiect va fi integrat și terenul recent recuperat din parc (4 ha), acesta fiind achiziționat la prețul de 4.325.000 de euro, adică 104,66 euro/mp.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul