Probabil știți deja că cel mai mare parc din București este parcul Herăstrău (denumit și Regele Mihai I), însă știți cumva de unde provine numele său, sau cine a fost arhitectul parcului și al lacului artificial de 77 de hectare, sau că aici acum aproape 100 de ani era o mlaștină în toată regula… sau că aici găsești o specie de copac unicat în toată lumea? În rândurile de mai jos veți afla povestea și o mulțime de fapte cel puțin interesante despre parcul Herăstrău.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul