Două panouri comemorative vor fi amplasate în centrul municipiului Arad în memoria tânărului arădean în vârstă de 27 de ani care a plecat voluntar să lupte în Ucraina şi a fost ucis pe front în 22 octombrie, iniţiativa aparţinând comunităţii ucrainene din oraş.
Panourile vor fi amplasate de Asociaţia Aradul Civic, care şi-a dorit astfel să răspundă dorinţei ucrainenilor din oraş de a-i aduce un omagiu tânărului ucis, Rudolf Wittman.
Consilierul local Siegfried Mayer a declarat că amplasarea panourilor a fost aprobată, la propunerea sa, cu unanimitate de voturi în Consiliul Local Municipal.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul