Citesc o postare a președintelui Consiliului Județean Caraș-Severin, Romeo Dunca, referitoare la vicele Marius Isac. Am fost tentat să scriu la trădarea celui din urmă dar, se pare că și politicienii au urmat exemplul competițiilor fotbalistice și procedează la transferuri pe bandă rulantă.
Bine, la fotbal scrie la regulament că este o perioadă bine determinată în care se pot face transferuri, sumele de bani sunt publice, se știu și câștigurile impresarilor etc. Ei, la politică este ceva mai curvește pusă problema. Nimeni nu se transferă și nu se vinde pe bani. Ei o fac dintr-o strașnică revelație. Nu mai pot servi interesul public aflându-se într-o anumită formațiune politică. Nu, cetățeanul și mai ales binele acestuia îi cere politicianului să se transfere.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul