Un bărbat în vârstă de 51 ani a ajuns la spital miercuri, după ce maşina în care era pasager s-a răsturnat pe DN19, lângă Valea lui Mihai. Şoferul autoturismului, un bărbat de 49 ani din Valea lui Mihai, avea o alcoolemie uriaşă, de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat, şi a fost reţinut.
Potrivit unui comunicat transmis joi de Biroul de presă al Poliţiei Bihor, accidentul rutier s-a produs miercuri seara, în jurul orei 20.30, lângă Valea lui Mihai.
Şoferul conducea autoturismul spre Valea lui Mihai şi, într-o curbă deosebit de periculoasă, la stânga, semnalizată prin indicatoare rutiere, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a pătruns cu mașina pe acostamentul din partea dreaptă, iar ulterior, pe sensul opus, de unde a ieşit în decor şi s-a răsturnat în șanț.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul