O femeie care a ajuns la spital în data de 2 februarie le-a atras atenția medicilor care au anunțat poliția. În urma cercetărilor, a reieșit că femeia a fost agresată de concubin.
„La data de 2 februarie a.c. polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Sângeorz Băi, au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie de 56 de ani din Ilva Mare a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale, existând suspiciuni cu privire la comiterea infracțiunii de violență în familie. În urma verificărilor, polițiștii au constatat faptul că la data de 1 februarie a.c., în timp ce se afla la domiciliu, femeia ar fi fost agresată fizic de către concubinul acesteia, un bărbat de 62 de ani, din Ilva Mare. În urma evaluării riscului împreună cu femeia, polițiștii au constatat oportună emiterea unui ordin de protecție provizoriu împotriva bărbatului. Cu privire la cele constatate, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Sângeorz Băi continuă cercetările în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de violență în familie“, a transmis IPJ BN.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul