Ieri seară, în condițiile în care s-au înregistrat printre cele mai joase temperaturi ale perioadei, o doamnă de 80 de ani, din Bacău, a solicitat ajutorul polițiștilor locali, pentru a i se aduce medicamentele eliberate cu rețetă, de la farmacie.
”Condițiile vremii nefavorabile și faptul că este o persoană nedeplasabilă, singură și neajutorată, a determinat-o să apeleze la colegii noștri, pentru a-i aduce de pe o rețetă medicamente de la farmacie. Un echipaj din cadrul Serviciului Ordine Publică și Evidența Persoanei s-a deplasat la farmacie, a cumpărat medicamentele prescrise de care avea mare nevoie și le-a înmânat persoanei în cauză, la domiciliul său din str. Războieni, fără a-i solicita contravaloarea lor”, au relatat polițiștii pe pagina lor de Facebook.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul