Bunătatea gustului stă în lucrurile simple, dar făcute cu drag și dragoste, cu pasiune și seriozitate, cu implicare și dedicare, empatizând cu nevoile și aspirațiile clientului.
Din acest motiv, lucrăm îndeaproape doar cu fermieri români pe care îi cunoaștem și care ne împărtășesc aceleași idealuri. Laptele proaspăt pe care îl primim de la văcuțele crescute cu grijă de mâinile și prin truda lor ne ajută să facem ceea ce știm mai bine: produse lactate autentice!
Din 2004, de când am început producția de produse lactate în fabrica de la Răchiți, susținem micii fermieri și oamenii gospodari din România. Este modul nostru prin care facem dar din dar, cu atât mai mult acum, într-un context actual în care acest sector este într-o cădere liberă, cu fermieri cu putere minima financiară de a-și îngriji animalele, singura lor sursa de venit pentru mulți, în care abatoarele înregistrează o creștere a tăierilor, noi încercăm sa ducem povestea lor mai departe și implicit povestea Five Continents Group mai departe.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul