Anexele a două gospodării din comuna Berzunți și o casă din comuna Poduri au luat foc, ieri, din cauza neglijenței proprietarilor: în primul caz incendiul a fost provocat de coșul de fum necurățat, iar în al doilea caz, de instalația electrică neizolată corect.
În cursul zilei de ieri, 09 ianuarie, pompierii militari au fost solicitați să intervină în comuna Berzunți, sat Dragomir, în urma unui apel primit pe SNUAU 112, care anunța producerea unui incendiu, la nivelul unor anexe.
De urgență, la locul indicat s-au deplasat trei autospeciale de stingere cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Onești.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul