Poliția Locală Arad informează că a amendat un șofer care a debarasat diferite gunoaie dintr-un camion pe terenul din zona Mărului. Măsura vine la exact o zi după publicarea investigației Special Arad în care se arăta că, deși s-au dărâmat cocioabele și continuă amenajarea parcului, zona Mărului rămân în continuare o groapă imensă umplută zi de zi cu deşeuri din construcţii, canapele, cauciucuri, biodegradabile şi plastice.
Citește și: Mărului rămâne ruşinea Aradului. Gunoaiele – fărădelegea şi bomba biologică de lângă cea mai așteptată investiție a orașului! · Special Arad…