Un cititor Special Arad ne-a contactat pentru a își spune oful legat de schimbările care tot survin asupra contractului de ridicare a gunoiului pe care firma Retim îl are semnat cu cetățenii orașului. Cititorul ne-a mărturisit că nu i se pare defel normal ca, fiind vorba de modificări asupra unui contract bilateral, semnatarul / beneficiarul să nu fie notificat direct ori consultat.
„Nu trebuiau să notifice măcar și partenerii de contract? Pentru că există contracte individuale între Retim și cetățeni, nu un contract general cu Primăria care încasează de la cetățeni mai departe. Toți plătim direct la Retim în baza de contract individual. Iar noi ne trezim cu contractele modificate în ce privește tariful, tot mereu. Și atunci de ce mai avem contracte cu Retim-ul? La celelalte utilități e clar și cât de cât funcționează”, ne-a spus cititorul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul