Senatorul PSD de Călărași, Nicușor Cionoiu salută decizia premierului Marcel Ciolacu care a anunțat, după vizita efectuată la Mioveni, că va utiliza mașinile de acum încolo unui singur brand, respectiv Dacia.
”Premierul Marcel Ciolacu a făcut un prim pas în acest sens miercuri la Uzina din Mioveni, când a anunțat că Guvernul și premierul vor folosi mașinile unui singur brand de azi înainte, respectiv Dacia. Datorită efortului și muncii deosebite pe care o fac cei peste 12.500 de salariați ai companiei Dacia, s-a ajuns la performanța de a scoate o mașină la fiecare 55 de secunde, aproape 1.400 de vehicule pe zi! Astfel, Dacia Duster a fost al treilea cel mai vândut SUV din Europa, în 2023.”, susține, într-o postare pe pagina personală de Facebook senatorul Cionoiu care continuă “Cumpărând românește, putem aduce un mare renume brandurilor românești. Fiecare produs românesc cumpărat înseamnă un loc de muncă în România, dar și creșterea producție pentru companiile românești!”…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul