Stiri Ziare Locale Mutu i-a "resuscitat" pe "feroviari". CFR Cluj, victorie la scor cu FC Voluntari

Contrar celor arătate de clasament la începutul jocului, ilfovenii au avut inițiativa pentru o bună perioadă din prima repriză. FC Voluntari a încercat acțiuni poziționale, în timp ce "feroviarii" și-au încercat șansa pe contraatac. Abia în cea de-a două jumătate a reprizei CFR Cluj a avansat spre poarta adversă, iar în minutul 36 Bîrligea a deschis scorul, din pasa lui Deac.

Replica oaspeților a venit înainte de pauză, când Carnat a centrat, Nemec a apărut bine la prima bară, i-a luat fața lui Ilie și l-a învins pe Sava (43). Mai mult, în prelungiri, Popescu putea să aducă FC Voluntari în avantaj, însă șutul său s-a oprit în transversală (45+2), iar scorul pauzei în Gruia a fost 1-1.…