Consiliul Local Constanța s-a constituit parte civilă în dosarul în care primarul Chițac este inculpat de DNA pentru abuz în serviciu.
Cei 26 de consilieri prezenți la ședința online de vineri au votat în unanimitate “pentru”.
Primarul liberal al Constanței, Vergil Chițac, nu a fost prezent la ședință. Acesta a fost criticat de consilieri locali că a întârziat timp de 25 de zile prezentarea adresei DNA către Consiliul Local.
Reamintim că primarul Vergil Chițac este acuzat de procurorii DNA de abuz în serviciu în dosarul evenimentului sportiv organizat de Clubul Municipal Sportiv pe lacul Siutghiol, în 2023.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul