Aici a fost întâmpinată de prefectul Sorin Cornilă, subprefectul Paula Berențan, Dănuț Huțu, directorul Direcției Județene pentru Cultură, deputatul Costel Șoptică.
La acest moment ministrul Raluca Turcan se află în biroul prefectului unde a ajuns și președintele Consiliului Județean, Doina Federovici. Doina Federovici i-a oferit o serie de cadouri simbolice, constând în agende personalizate cu Mihai Eminescu de la Memorialul Ipotești, dar și bancnota „Personalități din Botoșani”.
În replică, Raluca Turcan i-a promis că va folosi acea agendă, iar cadoul este extrem de sugestiv, având în vedere că Botoșaniul este leagănul culturii naționale.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul