Peste 10.000 de români au participat miercuri seara la protestele organizate de AUR în toate județele țării împotriva deciziei coaliției PSD-PNL de a comasa alegerile europarlamentare cu cele locale. Protestele au avut ca destinație finală sediile PSD din orașele reședință de județ.
”Într-un moment extrem de dificil pentru democrația din România, în care PSD alături de PNL au colaborat pentru a lansa o ofensivă agresivă împotriva principiilor fundamentale ale statului de drept și ale democrației, AUR nu stă pasiv: este singura formațiune politică care apără cu adevărat democrația în țara noastră. În semn de protest au fost aprinse lumânări la sediile PSD, fiind transmise mesaje pentru apărarea democrației și respingerea comasării alegerilor.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul