În județul și muncipiul Bacău sunt anunțate zile cu vreme extrem de rece. Temperaturile, la noapte, vor ajunge la -18 grade. În acest context, autoritățile locale au dispus câteva măsuri care să-i protejeze mai ales pe cei vulnerabili: persoane cu boli cronice, fără adăpost etc.
Astăzi, a fost convocată o şedință de lucru la Prefectura Bacău, la care au participat reprezentanții din conducerea structurilor teritoriale ale MAI, precum şi cei ai instituțiilor cu responsabilități (atribuții) în gestionarea situațiilor de urgență specifice sezonului rece.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul