Pentru prevenirea îmbolnăvirilor prin gripă și alte infecții virale respiratorii, la nivelul Spitalului Județean de Urgență (SJU) Alba Iulia au fost adoptate o serie de măsuri. Programul de vizite a fost redus, iar purtarea echipamentelor de protecție și triajul epidemiologic sunt obligatorii. De asemenea, spitalul face apel la aparținătorii care prezintă semne clinice de infecții să amâne vizitele în spital până când se însănătoșesc pentru a preveni transmiterea bolii la ceilalți aparținători, la pacienți și personalul medical.
Astfel, în contextul creșterii numărului de cazuri de îmbolnăvire cu afecțiuni respiratorii, la SJU Alba Iulia au fost luate următoarele măsuri, care se aplică din 30.01.2024:…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul