Având în vedere creșterea numărului de cazuri de imbolnăvire prin gripă și depășirea mediei față de sezoanele anterioare și Instrucțiunea M.S. nr. 1861/ 2024 privind instituirea stării de alertă epidemiologică determinate de gripă, Spitalul Buhuși a luat măsuri restrictive față de vizitatori.
„Începând cu data de 08.02.2024, în Spitalul „Prof. Dr. Eduard Apetrei” Buhuși, pentru asigurarea unui climat de siguranță, confort, curățenie, efectuarea procedurilor medicale in siguranță pentru pacienții internați in cadrul spitalului buhușean și pentru personalul angajat, se aplică următoarele măsuri:…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul