Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - joi, 25 ianuarie 2024
Lucrările continuă și la Muzeul Județean Argeș, anunță Marius Nicolaescu, vicepreședinte al Consiliului Județean Argeș.
”La Muzeul Județean Argeș, fosta clădire a Prefecturii Argeș, stadiul lucrărilor este avansat. Sunt foarte multe lucrări de restaurare care au fost constatate pe parcursul investiției. Aceste lucrări au scos în evidență picturi sau lucrări de artă care au fost ascunse de-a lungul anilor de straturi noi de tencuială sau zugrăveală.
Proiectul este finanțat din fonduri europene și are o valoare totală de 23.432.867,59 lei din care 2.399.794,24 lei este contribuția Consiliului Județean Argeș.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul