l Fotbalistul de 38 de ani a încheiat conturile cu gruparea de Liga a 3-a
Marian Cristescu nu va mai continua la Ciucaș Tărlungeni în partea a doua sezonului Ligii a 3-a. Cristescu (38 de ani) a fost jucător – antrenor la echipa din Tărlungeni, în sezonul trecut atunci când echipa reușea promovarea în Liga 3. Cristescu a făcut echipă pe banca tehnică cu antrenorul Ionuț Mitroi. Din vara trecută a rămas secundul lui Mitroi, dar și jucător.
„Cei din conducerea clubului au decis să continue sezonul cu un lot format din jucători tineri, dar și cu un buget diminuat. Nu am fost de acord cu această strategie pentru că și în prima parte a sezonului noi am avut unul dintre cele mai mici bugete din Seria a 5-a a Ligii 3. Am discutat cu cei din conducere și ne-am despărțit în condiții amiabile. Le urez mult succes și sper ca strategia lor să dea roade și să evite retrogradarea“, a spus Marian Cristescu. În această pauză de iarnă, de la echipa din Tărlungeni au plecat câțiva jucători importanți, printre care Daniel Mutu (antrenor cu portarii la SR Brașov), Laurențiu Căpățână, Andrei Mircescu și Marian Cristescu.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul