Oamenii de știință trag un semnal de alarmă în privința acestui aliment care este mai nociv decât zahărul. De aceeași părere este și nutriționistul, care a dezvăluit care sunt efectele negative pe care le are consumul său.
Vorbim despre uleiul de palmier. Acesta poate fi un factor decisiv în propagarea mai multor forme de cancer. Din păcate, se găsește în multe produse, de aceea cumpărătorii trebuie să citească cu mare atenție etichetele.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul