Managerul Spitalului Județean de Urgență, Gabriel Lazany a precizat la emisiunea Medicină pe Limba ta, difuzată LIVE pe pagina de Facebook Bistrițeanul, că de multe ori trebuie să facă „puzzle” cu angajații și să îi mute de la o secție la alta pentru a se asigura că pacienții sunt îngrijiți corespunzător.
„Unde știu că este nevoie, am încercat unde secția este mai grea să o ajut cu personal detașat din alte secții. Mă uit pe indicele de utilizare a paturilor, că dacă secția re 50 de paturi și doar 20 sunt ocupate, atunci poți să iau o persoană să o dirijez către altă secție. Un fel de puzzle. Ceea ce nu poți face cu medicii, pentru că ei sunt pe specialități. Dar personalul mediu și auxiliar l-am mai dirijat”, a explicat Gabriel Lazany.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul