Stiri Ziare Locale Man și Parma își continuă marșul spre Serie A, Mihăilă a marcat în succesul cu Venezia!

Parma a mai făcut un pas spre Serie A. Cu arădeanul Dennis Man titular și integralist, „cruciații” au câștigat cu 2-1 derby-ul de clasament cu Venezia, formație care înainte de runda din acest weekend era pe locul 2.

De această dată, fostul jucător al celor de la UTA și FCSB nu a marcat, dar a făcut-o celălalt român din tabăra liderului din Seriei B. Valentin Mihăilă a deschis scorul pe „Ennio Tardini” în minutul 21 din pasa lui Hernani, reușită care l-a dus la cota trei în acest sezon de Serie B. Egalarea a venit însă rapid pentru Venezia, doar cinci minute mai târziu, prin Joel Pohjanpalo, fost atacant al celor de la Bayer Leverkusen. Parma a dat lovitura chiar în ultimele momente ale jocului, în minutul 90+10, prin Drissa Camara, care a marcat pentru 2-1 și a stabilit scorul final.…