Peste șase sute de misiuni de stingere a incendiilor și aproape patru sute de operațiuni de salvare a persoanelor aflate în diferite situații de urgență în propriile locuințe au executat pompierii bihoreni anul trecut.
În anul 2023, în zona de competență a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor (ISU Bihor) s-au produs 13.963 de evenimente ce au implicat intervenția operativă a subunităților de pompieri și a serviciilor voluntare și private, în medie 38 de intervenții pe zi, din care 3.042 altele decât urgențe medicale.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul