Teatrul de Păpuși „Prichindel” pregătește, așa cum o face de fiecare dată, sacul cu povești. Luna decembrie este luna cadourilor, este luna sărbătorilor de iarnă, pe care le așteptăm toți cu drag și nerăbdare.
Știm că toți copiii își pregătesc ghetuțele, ca să îl aștepte pe Moș Nicolae, împodobesc bradul, în așteptarea lui Moș Crăciun, pregătesc scrisorele, în care își exprimă dorințele. Ei bine, bradul l-am împodobit, cu moșul am vorbit și ne-a promis că va veni, nu ne rămâne decât să vă așteptăm la teatru, să ne treceți pragul și să vă bucurați de spectacole.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul