Partidul Național Liberal respinge propunerea actualului primar, Lucian Stanciu-Viziteu, de a institui o taxă suplimentară de salubritate pentru agenții economici care desfășoară activități comerciale, în valoare de 1161,51 lei/tona de deșeuri.
Măsura este discriminatorie și reprezintă efectiv un nou bir pentru antreprenorii din domeniu, confruntați și așa cu destule probleme, se arată într-un comunicat de presă al PNL Bacău.
Practic, potrivit comunicatului, primarul Lucian Stanciu-Viziteu dorește ca oamenii de afaceri care desfășoară activități comerciale să susțină celelalte categorii care beneficiază de anumite facilități. Instituirea unei taxe suplimentare nu ar face altceva decât să-i pună în dificultate mediul de afaceri, care s-ar putea vedea obligat să reducă numărul de angajați sau să crească prețurile produselor și serviciilor. În ambele situații, singurii care au de suferit sunt băcăuanii.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul