Două dintre divizionarele terțe arădene și-au dta întâlnire în amical, astăzi, pe arena „Motorul” din Aradul Nou. Gloria Lunca Teuz Cermei a condus-o pe Șoimii Lipova, dar a încheiat partida învinsă: 1-3.
Andrei Vasinc a deschis scorul pentru „sămădăi” după o jumătate, după pasa lui Lazăr și un șut la colțul lung după o pătrundere din dreapta. Până atunci, cermeianii au mai avut două ocazii mari, prin același Vasinc și Sîntean. Lipova a avut un final de repriză perfect. Nica a căzut în careu în duelul cu Balazs și Siminiceanu, iar Dinu a transformat penalty-ul dictat. Era minutul 40, iar după alte 3 minute, același Dinu a înscris cu capul din centrarea Brad. Șoimii au controlat, în general, ostilitățile și Țurcanu a făcut 3-1, din doar5 metri, după centrarea lui Șimăndan.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul