În această după-amiază, ministrul Ligia Deca a susținut o conferință de presă alături de deputatul PNL Diana Morar și primarul Ioan Turc.
„Aș vrea să subliniez cât de impresionată am fost de proactivitatea autorităților publice locale în ceea ce înseamnă reabilitarea infrastructurii școlare… Pe lângă atragerea fondurilor din sursele publice naționale sau europene, există și cofinanțări importante din partea autorităților publice locale care au prioritizat investițiile în infrastructura școlară.
Am văzut o asemenea implicare și în alte județe, însă Bistrița-Năsăud s-a remarcat din punctul meu de vedere pentru preocuparea constantă pe care am văzut-o în toate localităților pe care le-am vizitat”, a precizat ministrul Ligia Deca.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul