Stiri Ziare Locale Liga a II-a, etapa a 18-a: Cu assist în dreptul lui Nortey, Dumbrăvița produce surpriza la Chiajna!

Penultima etapă a sezonului regular 2023/24 de Liga 2 a debutat astăzi la Chiajna, cu un rezultat surprinză între două echipe care vor juca în play-out, Concordia și CSC Dumbrăvița. Timișenii, fără victorie și gol marcat în ultimele sale șapte partide, a reușit să dea lovitura în minutele de final și să câștige cu scorul de 2-0. B

ruce Nortey a pasat decisiv la reușita de 0-1, al lui Paulevici, în timp ce, dintre ceilalți utiști împrumutați la gruparea pregătită de Cosmin Stan, Răzvan Ristin a fost integralist, iar Ahmet Ekmekci a jucat până în minutul 74. Acesta din urmă a fost schimbat chiar cu Nortey, care – la rândul său – i-a lăsat locul în teren în minutul 90 arădeanului Cristian Gavra. Fotbalistul arădean de la Chiajna, Cătălin Hlistei, a intrat pe gazon în minutul 72, în locul lui Torje.…