Stiri Ziare Locale Liga 3, etapa 16 | Olimpic Zărneşti – Cetate Râșnov 1-1. Concluziile antrenorilor Mihai Stere și Petre Lucian

Olimpic Zărnești și Cetate Râșnov au încheiat la egalitate, sâmbătă, scor 1-1 în derbiul etapei a 16-a din C5. Zărneștenii au deschis scorul în finalul primei reprize cu reușita golgheterului Bogdan Marinescu, dar râșnovenii au egalat în minutul 60 cu golul lui Dan Lupan. „Este un rezultat echitabil, continuăm lupta pentru play-off”, a spus Mihai Stere.

Olimpic Zărnești a cedat prima poziție în clasamentul din C5. În ultimele două etape din sezonul regulat, elevii lui Mihai Stere vor juca cu Sepsi OSK II (d) și AFC Odorheiu Secuiesc (a). Cetate Râşnov rămâne pe locul 3 și mai are de jucat în sezonul regulat cu AFC Odorheiu Secuiesc (d) și KSE Tg. Secuiesc (a). „Așa cum anticipam a fost un joc echilibrat între două echipe bune ale seriei. Un rezultat echitabil”, a declarat și Petre Lucian, antrenorul râșnovenilor.…