Liderul lumii interlope a anilor 90, Ștefan Dinu, cunoscut sub numele Fane Căpățână,a fost reținut la Buzău după ce s-a drept polițist și furat 3800 de euro de la un cetățean străin care circula de la Buzău spre Ploiești. De altfel, acesta este modul după care obișnuiește să acționeze fostul lider al lumii interlope, acesta fiind arestat preventiv pentru 30 de zile și în decembrie 2022, după ce, la fel, s-a dat drept polițist și în urma unui fals control corporal i-a luat suma de 2.500 de lei unui cetățean străin. La Buzău, Fane Căpățănă a fost prins ieri, 31 ianuarie, însă fapta ar fi fost săvârșită în noaptea de 21 spre 22 ianuarie.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul