Marți, 6 februarie, a fost validat candidatul PNL la Primăria Pitești, în persoana omului de afaceri și consilierului local Mihai Coteț. Alina Gorghiu, lidera filialei județene de partid și ministră a Justiției, i-a făcut o scurtă prezentare și i-a mulțumit încă o dată că face „pasul ăsta curajos”.
Citește și: Stelică Crăciun, condamnat la doi ani de închisoare în procesul cu primarul Ion Georgescu!
Proaspătul candidat, „tată a doi copii minunați, soț și antreprenor” – așa cum s-a prezentat în fața jurnaliștilor – a spus că muncește de 30 de ani și că a plecat la drum „cu o Dacie papuc și cu o servietă; fără să fiu omul cuiva, fără să trag tunuri la stat, am muncit împreună cu soția mea 24 de ore din 24, șapte zile din șapte”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul