Pentru o bună conviețuire la bloc trebuie să respecți orele de liniște, în caz contrar te poți alege cu conflicte sau cu eventuale amenzi.Există o lege care garantează orele de liniște la bloc, dar contează și deciziile interne ale asociației de proprietari, precum și respectul față de vecini.Din punct de vedere legal, orele de liniște sunt stabilite atât pentru zilele din timpul săptămânii, cât și pentru cele de weekend și sunt de fiecare dată între orele 22.00-8.00Tulburarea liniștii locatarilor între orele 22.00-8.00 şi 13.00-14.00 de către orice persoană prin producerea de zgomote, larmă sau prin folosirea oricărui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare în localurile sau în sediile persoanelor juridice, în locuințele persoanelor fizice sau în oricare alt loc din imobile cu destinația de locuințe ori situat în imediata vecinătate a acestora este interzisă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul