Un pieton a fost la un pas să fie spulberat de o mașină pe trecere, la Potârnichești, pe DN2 E85. Imaginile au fost surprinse de o cameră de bord și au fost trimise redacției Șansa News.ro chiar de proprietarul mașinii din care a fost filmat totul.
Imaginile arată cum șoferul mașinii ce avea instalată camera, care rula pe acostamentul folosit ca primă bandă de mers, oprește mașina la o trecere de pietoni. Acolo o persoană aștepta să i se acorde prioritate, iar când autoturismul oprește se angajează în traversarea DN2, pe zebră. O altă mașină, ce venea din dreapta, oprește la rândul ei. Nu la fel procedează însă o mașină ce venea din stânga. Pe filmare se vede cum șoferul accelerează și forțează trecerea și numai inspirația de moment a pietonului, care s-a oprit și s-a ferit, a făcut ca acesta să nu fie spulberat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul