Stiri Ziare Locale Juniorii Șimandului câștigă la Deva și acced în sferturile de finală ale Cupei României la futsal

Dacă echipa de seniori a părăsit Cupa României de futsal, cedând fără drept de apel în fața campioanei United Galați (3-10), juniorii celor de la Șoimii Șimand continuă lupta. În optimi, tinerii elevi ai lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană s-au impus cu 10-6 (4-3) pe terenul lui CSM Deva, formație ce joacă în Liga Elitelor.

Andrei Cordoș a fost omul meciului, cu nu mai puțin de 7 goluri în contul șimăndanilor, M. Ujoc, Cheta și Bătrânuț fiind ceilalți marcatori ai Șimandului. Cicălău a înscris de patru ori în contul devenilor, iar Avram și Sponor au reușit câte un gol.…