O analiză a Direcției de Sănătate Publică Caraș-Severin arată că aproximativ 50% din totalul populației județului suferă de cel puțin o boală cronică.
Dănilă Miloș, directorul DSP Caraș-Severin, a prezentat, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural din această săptămână, o radiografie sumbră a stării de sănătate a cărășenilor. Analiza dinamicii bolilor cronice realizată de specialiștii DSP se raportează la perioada cuprinsă între 2018 și primele trei trimestre din 2023. Aceasta relevă faptul că aproximativ 50% din populația județului suferă de cel puțin o boală cronică.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul