Județul Bihor se află pe locul patru în țară - după Constanța, București și Brașov - în privința numărului de nopți petrecute de turiști în unitățile de cazare și în apartamentele de închiriat, conform datelor făcute publice luni de Institutul Național de Statistică.
Astfel, în 2023, s-au adunat 1,45 milioane de înnoptări ale turiștilor în Bihor.
În ceea ce privește numărul de sosiri în structurile de primire turistică, apartamente sau camere de închiriat, județul Bihor se află pe locul al șaptelea în țară, cu 564.842 de sosiri. Majoritatea celor care s-au cazat în județul nostru au fost cetățeni români (518.973), numărul străinilor fiind de 45.869, arată INS.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul