Stiri Ziare Locale Istoria se repetă. Pentru al doilea an consecutiv, "U" Cluj e în semifinalele Cupei după o victorie cu Hermannstadt

Miza partidei și-a spus cuvântul în cazul ambelor echipe, care au început prudent. Timp de minute bune, jocul a fost încâlcit, fără prea multe idei din partea celor 22 de jucători. Abia după jumătatea reprizei, Universitatea a pus stăpânire pe minge, iar jocul a căpătat ritm. Prima ocazie a venit în minutul 24, când Chipciu a trimis un șut puternic, însă alături.

Apoi, Dan Nistor și-a încercat și el norocul de la distanță, dar a lovit bara (33), în timp ce exceuția lui Simion, tot din afara careului, a trecut pe lângă stâlpul porții. Oaspeții puteau da lovitura înainte de pauză, când Bejan a trimis cu capul în transversală (41), dar scorul pauzei a fost 0-0.…