În perioada 30 noiembrie – 3 decembrie 2023, peste 200 de polițiști au acționat, zilnic, pe raza județul Alba, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere.
Aceștia au utilizat, în medie, 100 de autospeciale, din care 13 dotate cu aparate de monitorizare a traficului și înregistrare a vitezei de deplasare a vehiculelor.
Măsurile luate de polițiștii au făcut ca cetățenii să petreacă în liniște minivacanța prilejuită de Sărbătoarea Sfântului Andrei și Ziua Națională.
În această perioadă, nu au fost înregistrate fapte de mare violență și nici de tulburare a ordinii și liniștii publice, iar manifestările publice organizate pentru sărbătorirea Zilei Naționale și a celor 105 ani de la Marea Unire de la Alba Iulia s-au desfășurat într-un climat de siguranță publică adecvat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul