FC Bihor caută un mijlocaș central în vederea părții secunde a sezonului Ligii a 3-a și, după ce a ratat transferul lui Ioan Filip, care a ales să joace la FC Botoșani, s-a orientat spre Ionuț Tănase. Fotbalistul argeșean stabilit la Arad după aventura de 4 sezoane în tricoul UTA-ei împlinește chiar astăzi 26 de ani și, din informațiile noastre, a acceptat oferta liderului din seria arădenelor.
Tănase se despărțise amiabil de CS Dumbrăvița pe finalul anului trecut, după ce jucase în 14 din cele 15 meciuri din prima parte a sezonului ligii secunde, cu un total de 1087 de minute. Mijlocașul a înscris și două goluri, în partidele cu Progresul Spartac (3-1) și CS Tunari (6-1), iar în actuala ediție a Cupei României a fost integralist în jocul cu Ghiroda și a rămas pe bancă la partida cu UTA. „Nu pot decât să le mulțumesc celor de la Dumbrăvița pentru că m-au readus în circuitul Ligii a 2-a, au fost aproape două sezoane bune împreună. Pe de altă parte, simțeam că am nevoie de o schimbare. Am doar 25 de ani, nu aș mai dori să cobor, deocamdată, în Liga 3, chiar dacă asta ar însemna, probabil, să plec departe de casă. Sau, cine știe, pentru un proiect serios, la o echipă de tradiție care-și propune promovarea în Liga 2, poate aș fi deschis la discuții”, ne declara fotbalistul după despărțirea de gruparea timișană pregătită de Cosmin Stan.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul