Învățământul dual e un proiect care se dezvoltă de la un an la altul, la Buzău. La sediul Primăriei Municipiului Buzău s-au semnat, săptămâna aceasta, contractele pentru cel de-al treilea an de învățământ dual la Buzău.
Avantajele acestui tip de învățământ sunt numeroase, atât pentru tineri, cât și pentru angajatorii ce sunt în permanentă căutare de forță de muncă. Primăria Buzău susține, împreună cu agenții economici, o bursă lunară de 600 de lei pentru fiecare elev, dar și gratuitate pentru cazare și masă. De partea cealaltă, angajatorii pot forma muncitori calificați pentru posturile pe care le au disponibile.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul