În noaptea de 31 decembrie 2023/1 ianuarie 2024, polițiștii Biroului Rutier au depistat în municipiu, în zona Piața Sârbească, un bărbat de 29 de ani, din județul Maramureș, în timp ce conducea u autoturism, fiind sub influența alcoolului.
Testarea cu aparatul alcooltest a indicat o valoare de 0,46 mg./l. alcool pur în aerul expirat. Conform procedurii, s-a dispus recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În noaptea de 1/2 ianuarie, un tânăr de 24 de ani, din Sebiș, a fost depistat de polițiștii Secției 5 Rurală Ineu, în timp ce conducea un autoturism pe D.N. 79, în localitatea Bârsa. În urma verificărilor, s-a constatat că numerele de înmatriculare ale autoturismului au valabilitatea expirată, autoturismul fiind neînmatriculat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul