O femeie din Timișoara, iubitoare de animale, a apelat la adăpostul Denyflora pentru a adopta un câine, însă nimic nu ar fi putut s-o pregătească pentru ceea ce urma să vadă și să experimenteze. O poveste despre animale chinuite, suflete de patrupede neîngrijite, oameni cruzi și nepăsători, care deși și-au asumat să fie păzitorii acestora, au ajuns să le fie problema de la rădăcină a vieții mizere pe care din păcate sunt obligați s-o trăiască.
O relatare despre cum este să adopți un câine din adăpostul Danyflor, care primește de foarte mulți ani finanțare de la bugetul Timișoarei pentru a se ocupa de câinii fără stăpân, a devenit publică pe un grup de Facebook dedicat acestui subiect.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul